Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Wpadli podczas powrotu z włamania.

Za kradzież z włamaniem odpowiadać będą trzej mieszkańcy naszego województwa. Włamywacze zatrzymani zostali przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie, kiedy wracali z miejsca przestępstwa. Do zatrzymania doszło na jednym z lubelskich skrzyżowań. Przestępcy nie mieli żadnych szans, ani możliwości ucieczki. W samochodzie policjanci odnaleźli i zabezpieczyli łom, kominiarki, rękawiczki, miotacz gazu i śrubokręty. Odzyskano także skradzione podczas włamania przedmioty m.in. biżuterię, telefony komórkowe, laptopy, monety okolicznościowe i pieniądze . Dwaj z zatrzymanych w kwietniu br. wyszli z Aresztu Śledczego. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiad

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali trzech młodych mężczyzn, sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z domów w gm. Jastków. Włamywacze „wpadli” kilka godzin po włamaniu. Policjanci wkroczyli do akcji na jednym z lubelskich skrzyżowań. Przestępcy nie mieli szans, ani możliwości ucieczki. Zatrzymani to mieszkańcy woj. lubelskiego w wieku 23, 34 i 35 lat. Podczas przeszukania vw gola funkcjonariusze odnaleźli łom, kominiarki, rękawiczki, miotacz gazu i śrubokręty. W samochodzie „operacyjni” odnaleźli także biżuterię, zegarki, laptopy, telefony komórkowe oraz pieniądze w polskiej i amerykańskiej walucie. Zabezpieczono także różnego rodzaju monety okolicznościowe. Rzeczy te pochodziły z włamania, do którego doszło kilka godzin wcześniej w gm. Jastków.  Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na ponad 30 tys. zł. Dodatkowo kierowca golfa nie posiadał uprawnień do kierowania. 35 letni Mariusz B. prowadził pojazd mimo orzeczonego zakazu sądowego.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Dwaj z nich Rafał M. i Daniel M. niespełna dwa miesiące temu wyszli z Aresztu Śledczego. Trafili tam w październiku 2013 roku. Do zatrzymania włamywaczy doszło wówczas w jednym z mieszkań na Kalinowszczyźnie. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in.: kolekcję znaczków filatelistycznych i monet, złotą biżuterię w postaci łańcuszków, bransolet i kolczyków, zegarki oraz miecz samurajski. Odnaleźli także ponad 80 g marihuany oraz broń gazową wraz magazynkiem i amunicją. Śledczy udowodnili wtedy podejrzanym łącznie 5 kradzieży z włamaniem do domów. Złodzieje usiłowali dokonać także kradzieży pojazdu m-ki Honda sprzed jednego z domów w Kalinówce.

Wczoraj z podejrzanymi wykonywane były czynności procesowe.  Włamywacze z popełnione przestępstwa odpowiadać będą warunkach tzw. recydywy. Grozić im może kara do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci z KMP w Lublinie wnioskują o zastosowanie wobec nich najsurowszego ze środków zapobiegawczych. Dzisiaj decyzję podejmie sąd.

R.L.R.

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.88 MB)

Powrót na górę strony