Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Odpowie za kradzież okularów

Policjanci z III komisariatu zatrzymali 17-latka, który wspólnie z grupką swoich znajomych wszczął w miejskim autobusie awanturę. Pięcioosobowa grupka spożywała alkohol i używała wulgarnych słów. Kiedy kierowca zwrócił im uwagę nakazując wysiąść z pojazdu, 17-latek podszedł do mężczyzny i zdjął mu z twarzy warte ok. 500 zł. okulary korekcyjne. Policjanci zatrzymali nastolatków chwilę później Poszkodowany kierowca autobusu rozpoznał wśród nich sprawcę kradzieży okularów. Młodzieniec był nietrzeźwy, miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w iniony weekend. Z relacji poszkodowanego kierowcy autobusu miejskiego wynikało, że gdy miał kurs wieczorny, w pojeździe jechała grupka pięciorga nastolatków. Młodzież spożywała alkohol, zachowując  się przy tym głośno i wulgarnie.  Kiedy mężczyzna zwrócił im stanowczą uwagę i nakazał opuścić autobus, wówczas jeden z młodzieńców podszedł do niego i  zdjął mu z twarzy okulary korekcyjne.

Po tym zdarzeniu czwórka młodych mężczyzn i towarzysząca im dziewczyna wysiedli na najbliższym przystanku. Jak relacjonował mundurowym kierowca, nastolatkowieuciekli w stronę ul. Janowskiej.

Policyjni wywiadowcy udali się za sprawcami. Chwilę później mundurowi namierzyli ich w rejonie ul. Janowskiej i wylegitymowali. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina w wieku 17-20 lat. Na podstawie podanego przez kierowcę rysopisu wpolicjanci rozpoznali wśród młodzieńców sprawcę kradzieży okularów. 17-latek był nietrzeźwy, wynik wskazał w jego organizmie blisko 1,4 promila alkoholu. Poszkodowany wycenił straty na około 500 złotych.

Teraz 17-latek odpowie za kradzież, za co grozi kara do 5 lat więzienia.


A.K.

 

 

Powrót na górę strony