Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Areszt dla sprawców rozboju.

Policjanci z IV komisariatu zatrzymali sprawców rozboju na 50-letnim mieszkańcu Lublina. Mężczyźni napadli pokrzywdzonego na klatce schodowej bloku w którym mieszka. Zabrali mu 200 złotych, dwa piwa i butelkę wódki. Obaj usłyszeli już zarzuty rozboju, za co odpowiadać będą w warunkach recydywy. Wczoraj decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Do rozboju doszło ubiegłym tygodniu w dzielnicy Wieniawa w Lublinie. Dwaj mężczyźni napadli na wchodzącego do bloku 50-latka. Pokrzywdzony został zaczepiony, gdy czekał na windę. Jeden ze sprawców złapał go z tyłu i przewrócił. Następnie kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz. Drugi natomiast wyrwał z ręki reklamówkę w której pokrzywdzony miał dwa piwa i butelkę wódki. Sprawcy przeszukali również kieszenie 50-latkowi, gdzie znaleźli portfel z zawartością dokumentów oraz pieniędzy w kwocie 200 zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego IV komisariatu Policji w Lublinie. Stróże prawa, dokładnie przeanalizowali zebrane w sprawie dowody. Na ich podstawie wytypowali sprawców. Jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 40 i 41 lat. Obaj są dobrze znani operacyjnym z IV komisariatu. W przeszłości wielokrotnie wchodzili w konflikt z prawem. Karani byli za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty rozboju. Za to przestępstwo odpowiadać będą w warunkach recydywy. Wczoraj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia, w warunkach recydywy kara może zostać dodatkowo zaostrzona.

KG 

Powrót na górę strony