Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Po alkoholu chciał wieść dzieci autokarem na kolonię.

Dziś rano policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kontrolując autokary, które miały przewozić dzieci na kolonie uniemożliwili dalszą jazdę jednemu z kierowców. Okazało się, że 35-latek który miał wieść dzieci do Kołobrzegu był po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

          Dbając o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na kolonie i wycieczki autokarem, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie przeprowadzali dziś rano kontrole stanu technicznego autokarów oraz stan trzeźwości kierowców. Podczas takiej kontroli, policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, który miał wieść dzieci do Kołobrzegu. Okazało się, że 35-letni kierowca jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało prawie 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. 35-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu przed Sądem Rejonowym.

 

Przypominamy:

Wyjazdy na kolonie są u nas nadal bardzo popularnym rodzajem wypoczynku dzieci i młodzieży. Zanim jednak poślemy nasze pociechy na taki zorganizowany wyjazd, pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu organizatora oraz przewoźnika. Warto zapoznać się z opiniami innych rodziców na temat konkretnego biura podróży – można je znaleźć chociażby na forach internetowych. Organizatora należy dopytać o kompetencje wychowawców kolonijnych – czy mają ukończone odpowiednie szkolenia i kursy np. z udzielania pierwszej pomocy.

Ważna jest również kwestia przewoźnika. Dzięki nowej e-usłudze „Bezpieczny autobus” możemy sprawdzić, czy autokar, którym nasze dziecko będzie jechało na wakacje, ma np. aktualny przegląd techniczny. Pamiętajmy również o tym, że o pomoc w zweryfikowaniu stanu technicznego pojazdu mamy prawo poprosić policjantów – skontrolują oni aktualny stan techniczny autobusu i przede wszystkim, sprawdzą czy kierowca nie jest pod wpływem alkoholu.

 

AF

Powrót na górę strony