Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Zatrzymany sprawca rozboju na LSM-ie.

Policjanci z IV komisariatu wspólnie z kolegami z KMP w Lublinie zatrzymali 21-latka, który odpowie za rozbój i kradzież złotego łańcuszka. Lublinianin na osiedlu LSM napadł na kobietę, przemocą odebrał jej złoty łańcuszek i uciekł. Usłyszał już zarzuty rozboju, za co odpowie w warunkach recydywy. 21-latek w przeszłości wielokrotnie był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Dziś trafi przed oblicze sądu w wnioskiem o tymczasowy areszt.

Napadł miał miejsce pod koniec minionego tygodnia na osiedlu LSM w Lublinie. Do idącej chodnikiem kobiety podbiegł nieznany mężczyzna. Chciał zerwać jej z szyi złoty łańcuszek. Gdy kobieta usiłowała się bronić, przemocą przewrócił ją i odebrał łańcuszek. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę 800 złotych.

Pracujący przy sprawie kryminalni z IV komisariatu wspólnie z kolegami z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wytypowali i zatrzymali sprawcę. 21-letni mężczyzna trafił na komisariat, gdzie podczas okazania został rozpoznany przez pokrzywdzoną. 21-latek jest dobrze znany lubelskim policjantom ze swojej przestępczej działalności. Na początku lipca b.r. był już zatrzymany przez policjantów z „czwórki” za kradzieże łańcuszków. Na swoim koncie ma też inne przestępstwa.

Teraz usłyszał zarzut rozboju, za co odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Dziś zostanie doprowadzony przed oblicze sądu, gdzie policjanci z prokuraturą wnioskować będą o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

KG   

 

Powrót na górę strony