Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Przewracali kosze, zniszczyli ławki.

Policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej zatrzymali minionej nocy sześciu mężczyzn. Młodzi mieszkańcy naszego miasta w wieku od 16 do 19 lat przewracali kosze na śmieci oraz ławki, dwie z nich wrzucili do stawu. Wszystko działo się w Ogrodzie Saskim.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z wtorku na środę na terenie Ogrodu Saskiego. Dyżurny monitoringu obserwując kamery zwrócił uwagę na grupę młodych ludzi.  Mężczyźni idąc przez park najpierw kopali i przewracali kosze rozrzucają śmieci po alejkach. Później wrzucili do stawu dwie ławki.

Na miejsce wysłani zostali policjanci oraz patrol Straży Miejskiej. Na widok funkcjonariuszy sprawcy rozbiegli się po alejkach. Nie mieli szans na ucieczkę, cały czas obserwował ich dyżurny monitoringu przekazując funkcjonariuszom informacje, w którą stronę pobiegli. Kilka minut później sześciu młodych ludzi zostało zatrzymanych. Trzech z nich zatrzymali funkcjonariusze Straży Miejskiej pozostałych zatrzymali policjanci.

Młodzi ludzie zostali przewiezieni na IV komisariat, a stamtąd zabrani przez rodziców. Wczoraj policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Przedstawiciel Urzędu Miasta złożył wniosek o ściganie sprawców. Wartość czterech uszkodzonych ławek oszacowana została na kwotę 1700 zł.  Postępowanie prowadzone jest  w kierunku zniszczenia mienia. Sprawą nieletnich zajmie się Sąd Wydział  ds. Rodziny i Nieletnich.   

R.L.R.

 

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.18 MB)

Powrót na górę strony