Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Policyjny pościg za pijanym kierowcą.

Wczoraj wieczorem po policyjnym pościgu zatrzymany został 34-letni mężczyzna narodowości Czeczeńskiej. Kierowca fiata nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg trwał ulicami miasta. 34-latek w organizmie miał blisko promil alkoholu. Podczas zatrzymania był agresywny, naruszył nietykalność cielesną policjanta. Przewoził dwoje pasażerów, w tym małe dziecko.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.10. Patrolujący ulice miasta patrol ruchu drogowego z KMP w Lublinie, przy ulicy Piłsudskiego zauważył fiata marea, który jechał bez włączonych świateł. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać ignorując wydawane mu przez policjantów znaki do zatrzymania. Mężczyzna uciekał w kierunku ulic Droga Męczenników Majdanka. W rejonie ulicy Krańcowej zawrócił i skierował się ponownie w stronę centrum miasta. Został zatrzymany przy ulicy M.C. Skłodowskiej. W pościgu brały udział 3 radiowozy.

Kierowca fiata podczas zatrzymania był agresywny. Zaatakował policjanta, który doznał urazu głowy. Jak się okazało 34-letni mężczyzna narodowości Czeczeńskiej w organizmie miał blisko promil alkoholu. W samochodzie przewoził kobietę i dziecko. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, gdzie trzeźwieje. Niebawem usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.   

Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

KG

Powrót na górę strony