Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Uważajmy na oszustów!

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie poszukują mężczyzny, który podstępem okradł 88-letnią mieszkankę gm. Bełżyce. Sprawca podając się za pracownika urzędu gminy wszedł do mieszkania starszej kobiety. Twierdził, że przysługuje jej dotacja. Jej przyznanie miało zależeć od okazania własnych pieniędzy. Łupem sprawcy padło niemal 100 000 złotych.

Sprawą zajmują się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń mężczyzna wszedł do domu 88-latki podając się za pracownika urzędu gminy. Twierdził, że przysługuje jej dotacja z Unii Europejskiej. Jej przyznanie miało zależeć od okazania własnych pieniędzy. Kobieta wyjęła przechowywane w mieszkaniu pieniądze. Łupem sprawcy padło niemal 100 000 złotych. Policjanci poszukują mężczyzny w wieku około 30-40 lat,  średniej budowy ciała, twarz owalna, włosy czarne. Ubrany z czarną kurtkę i ciemne spodnie.

 

Porady:

Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom, które powołują się, że są pośrednikami np. z członkiem rodziny – to wspólnicy oszustów

Nie wpuszczajmy do mieszkania nieznajomych osób – nie każdy jest tym, za kogo się podaje.

Oszuści wykorzystują dobre serce, ufność,i gościnność swoich ofiar.

Miła powierzchowność sprawcy pomaga zdobyć zaufanie ofiary.

Nie wierzmy w „życiowe okazje” oferowane przez nieznajomych (np. „super” zdrową i relaksującą pościel czy też „niezniszczalny” komplet garnków).

Łupem napastników mogą paść oszczędności całego życia i cenne przedmiotyz mieszkania.

Upewniajmy się, kogo wpuszczamy do domu. Zanim to uczynimy, żądajmy okazania legitymacji lub identyfikatora. Zadzwońmy do instytucji, na które nieznajomi się powołują

Również osoby skrzywdzone przez los (parające się żebractwem) często „podszywają” się za pracowników różnych firmi instytucji oraz sprzedawców - po wpuszczeniu ich do miejsca zamieszkania dokonują kradzieży wartościowych przedmiotów, np. biżuterii, dokumentów, pieniędzy.

Gdy podejrzewamy, że mamy do czynieniaz oszustem, nie wahajmy się zadzwonić na Policję pod bezpłatny numer 997 lub 112.

 

AF.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.4 MB)

Powrót na górę strony