Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Odpowie za rozbój z użyciem niebezpieczengo narzędzia

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia na mieszkańcu Lublina odpowie jego 45-letni znajomy. Mężczyzna w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy zażądał od gospodarza 10 zł. na wino. Słysząc jego odmowę, kuchenną patelnią kilkakrotnie uderzył go w głowę, a nożem kuchennym rozciął mu twarz. Na szczęście życiu poszkodowanego nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca rozboju wczoraj został doprowadzony do prokuratury. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 15 lat więzienia.

Zdarzenie rozegrało się przed kilkoma dniami. W jednym z mieszkań przy ul. Glinianej odbywała się zakrapiana alkoholem impreza. Uczestniczyło w niej, łącznie z gospodarzem, czterech mężczyzn. W pewnym momencie, jeden z biesiadników zażądał od właściciela mieszkania 10 zł. na alkohol. Słysząc jego odmowę, chwycił znalezioną w kuchni patelnię i zadał nią kilka ciosów w głowę gospodarza. Na tym jednak nie poprzestał, bowiem chwilę później rzucił się na kompana z kuchennym nożem kalecząc mu twarz. .Rannego mężczyznę karetka pogotowia zabrała do szpitala. Tam udzielona została mu pomoc medyczna.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z IV komisariatu. Poszukiwany przez mundurowych sprawca rozboju do wczorajszego dnia ukrywał się przed stróżami prawa. Jak się okazało, 45-latek znany jest policjantom za wcześniejsze konflikty z prawem. Wczoraj mundurowi z „czwórki” doprowadzili 45-latka do prokuratury i sądu. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

A.K.

Powrót na górę strony