Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Policjanci ujawnili ponad 3 kg narkotyków. Zatrzymany kurier i organizator przemytu

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 27 i 33 lat. Jeden z zatrzymanych był kurierem, drugi organizatorem nielegalnego procederu polegającego na przemycie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany, blisko kilogram amfetaminy oraz ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

  

Do pierwszego z zatrzymań doszło w miniony poniedziałek na dworcu PKP w Lublinie. Policjanci otrzymali informacje od jednego z pasażerów pociągu. Z jego relacji wynikało, że jego współpasażer prawdopodobnie przewozi narkotyki. Mężczyzna  twierdził, że przez całą drogę  z walizki  nieznajomego  wydobywał się jakiś specyficzny zapach.

Informacja została przekazana policjantom z Wydziału dw.  z Przestępczością Narkotykową KMP  w Lublinie.  Funkcjonariusze zatrzymali 33 letniego mieszkańca naszego miasta. W bagażu, który miał przy sobie, odnaleźli  marihuanę. Łącznie zabezpieczyliśmy 2239 g. 

  

   

Pracując dalej nad sprawą  mundurowi zatrzymali kolejną osobę, to 27 latek  z Lublina. Podczas wczorajszej realizacji i przeszukania jednego z garaży na Felinie  policjanci odnaleźli kolejne narkotyki. Zabezpieczyliśmy ponad 800 g amfetaminy i ponad 3 tys.  paczek papierosów pochodzących z przemytu.

 ,

  

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Poniosą odpowiedzialność karną wynikającą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  Zarzuty te dotyczą przemytu  narkotyków  oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających . Grozić im może do 15 lat pozbawienia wolności.

R.L.R.

Film Policjanci ujawnili ponad 3 kg narkotyków. Zatrzymany kurier i organizator przemtu

Pobierz plik Policjanci ujawnili ponad 3 kg narkotyków. Zatrzymany kurier i organizator przemtu (format mp4 - rozmiar 17.72 MB)

Powrót na górę strony