Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Areszt dla 30-latka i jego brata

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 30-latka z Lublina i jego 24-letniego brata. Poszukiwany listem gończym za kradzieże, oszustwo i włamanie 30-latek po ucieczce przez okno mieszkania, szarpał się z policjantami. Z kolei 24-latek, by nie dopuścić do zatrzymania skoczył na funkcjonariusza.

Operacyjni z VI komisariatu udali się wczoraj  pod jeden z adresów na ul. Grygową. Mieli informację, że może tam przebywać poszukiwany listem gończym 30-latek. Mężczyzna ma bowiem na koncie oszustwo, kradzieże i włamanie, czy znieważenie funkcjonariusza.

Kiedy jeden z policjantów stał pod blokiem pod oknem mieszkania, nagle zauważył że z okna wyskakuje  brat poszukiwanego i rzuca się do ucieczki. Policjant pobiegł za nim. Wykorzystał to poszukiwany 30-latek., który tą samą drogą co brat, opuścił mieszkanie uciekając w inną stronę. Nie uśpił jednak czujności funkcjonariuszy, którzy ruszyli za nim w pościg.

W trakcie zatrzymania, zarówno poszukiwany 30-latek, jak i jego brat szarpali się z policjantami, jeden z nich, by ratować brata, skoczył na mundurowego. Na nic mu się to zdało, bo chwilę później obydwaj zostali obezwładnieni.

Zarówno 30-latek, jak i notowany przez policjantów jego 24-letni brat zostali zatrzymani. Wczoraj sąd zastosował wobec obydwu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Jak sie okazłao, 24-latek  notowany był wielokrotnie przez Policję. Niedawno opuścił zakład karnyy, gdzie miał odsiadkę za popełnione przestępstwa.

AK

 

Powrót na górę strony