Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Bezpieczne ferie

Policjanci z KMP w Lublinie przed rozpoczynającymi się feriami odwiedzili lubelskie szkoły, gdzie rozmawiali z uczniami o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Mundurowi przypomnieli jak bezpiecznie uprawiać sporty zimowe oraz przestrzegli najmłodszych przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Przed zbliżającymi się feriami policjanci i pracownicy Wydziału Prewencji KMP w Lublinie  realizowali spotkania edukacyjno- profilaktyczne na terenie szkół miasta Lublin i powiatu lubelskiego.

W  ramach inicjatywy policjanci spotkali się m.in. z uczniami Szkoły Podstawowej nr 44 w Lublinie, Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 38  w Lublinie. Celem spotkań było przypomnienie zasad dotyczących bezpiecznych zachowań.

Podczas pogadanek prewencyjnych  omówiono z dziećmi zasady bezpieczeństwa w trakcie uprawiania sportów zimowych oraz organizowania kuligów na świeżym powietrzu. Najmłodszych  przestrzegano  przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, a także przed zabawami zimowymi w pobliżu  ruchliwych ulic.

Jednocześnie dziecim, które podczas ferii pozostają w domach przypomniano o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz oraz  o zakazie wpuszczania do mieszkania osób nieznajomych.

MS

Powrót na górę strony