Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Policjanci odzyskali skradzione opony

Policjanci z I komisariatu odzyskali warte 1,5 tys. zł. opony z felgami, które pod koniec stycznia zostały skradzione mieszkance Lublina. Komplet opon znajdował się w piwnicy, do której złodzieje się włamali. Sprawcy nie czuli się długo bezkarni, bo namierzyli ich i niedawno zatrzymali kryminalni z „jedynki”. 42-letni włamywacz usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w recydywie. Jego wspólnik poddał się dobrowolnie karze, ma m.in. przez 2 lata wykonywać prace społeczne.

Zgłoszenie o włamaniu do jednej z piwnic przy ul. Lipowej policjanci z I komisariatu otrzymali na początku lutego. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w okresie od 20 stycznia do 5 lutego b.r. nieznani sprawcy włamali się do jej piwnicy. Łupem włamywaczy padł komplet 4 opon z felgami. Kobieta wyceniła straty na ponad 1,5 tys. złotych.

Sprawą ustalenia i zatrzymania złodziei zajęli się operacyjni z „jedynki”. Nie potrzebowali wiele czasu by ich „dopaść”. Pierwszego ze sprawców  zatrzymali w minionym tygodniu, był nim 42-letni mieszkaniec naszego województwa, ponadto karany wcześniej za włamania. Jego wspólnik  - 38-letni lublinianin trafił w ręce kryminalnych wczorajszego dnia.

Obydwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, z czego starszy z podejrzanych - w warunkach recydywy.  38-latek po przyznaniu się do winy wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Będzie musiał między innymi zapłacić 600 złotych grzywny i wykonywać przez 2 lata prace społeczne.

Skradzione przez mężczyzn opony z felgami policjanci znaleźli w jednym z lombardów. Wkrótce wrócą do właścicielki.

AK.

 

 

Powrót na górę strony