Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Odpowie za odpalenie petard na stadionie

Lubelscy policjanci zatrzymali 23-latka, który złamał przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Młody mężczyzna w trakcie środowego meczu na miejskim stadionie odpalił dwie petardy. Z godnie z obowiązującymi przepisami, może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

W minioną środę na miejskim stadionie  w Lublinie odbywał się mecz pomiędzy drużynami Motor Lublin a JKS Jarosław.  W trakcie trwania imprezy około godz. 20.00 ktoś odpalił dwie petardy rzucając się w stronę trybun. W tym czasie na stadionie przebywało blisko 1800 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu, na którym zarejestrowana została sylwetka sprawcy. Został on zatrzymany zaraz po zakończonym meczu.

Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych dotyczący posiadania materiałów pirotechnicznych. Przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to 1 rok pozbawienia wolności  w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora oraz zakaz stadionowy na okres 3 lat.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie w trybie przyspieszonym doprowadzają go dziś do sądu.

AK

 

Powrót na górę strony