Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Policjanci zatrzymali sprawców pobicia. Teraz poszukują pokrzywdzonych

Zarzuty pobicia usłyszeli dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 23 i 28 lat. Mężczyźni z poniedziałku na wtorek zaczepili na ul. Godebskiego dwóch nieznajomych i dotkliwie ich pobili. Sprawcy bili i kopali swoje ofiary po całym ciele, a jedna z nich uderzona została butelką w głowę. Zdarzenie zauważone zostało przez pracowników miejskiego monitoringu, którzy powiadomili policjantów. Kilkanaście minut później sprawcy trafili w ich ręce. Policjanci poszukują teraz pokrzywdzonych mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek przy ul. Godebskiego. Dwaj mężczyźni podeszli do siedzących przy ogrodzeniu kolejnych dwóch nieznajomych. Najpierw pomiędzy nimi wywiązała się rozmowa, która szybko przerodziła się w rękoczyny. Sprawcy najpierw bili nieznajomych po ciele, a kiedy ci upadli na chodnik, zaczęli ich kopać. Jeden z pokrzywdzonych został uderzony w głowę butelką po alkoholu.

Całe zdarzenie zauważyli pracownicy miejskiego monitoringu, którzy powiadomili policjantów. Już kilkanaście minut później  sprawcy zostali zauważeni przez mundurowych i zatrzymani w okolicy ul. Sowińskiego. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina w wieku 23 i 28 lat, notowani wcześniej w policyjnych kartotekach.  Pijani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Dziś obydwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Usłyszeli zarzut pobicia. Dodatkowo, starszy z nich  odpowie za znieważenie funkcjonariuszy. Wobec podejrzanych zastosowano dozory i poręczenia majątkowe.

Prowadzący sprawę policjanci poszukują teraz poszkodowanych mężczyzn i apelują o ich zgłoszenie się do Komisariatu IV Policji w Lublinie przy ul. Zana 45.  Poszukiwani są również świadkowie tego zdarzenia. Informacje można przekazywać telefonicznie pod nr   (81) 535 48 00 lub 997.

AK

Powrót na górę strony