Aktualności

Lublin: Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 29.03.2017

Policjant z IV Komisariatu Policji w Lublinie po skończonej służbie wracając do domu zatrzymał osobę poszukiwaną. Zatrzymany 39-latek był poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna zgodnie z poleceniem Sądu trafił już do aresztu śledczego.

Wczoraj policjant Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego z IV Komisariatu Policji w Lublinie po skończonej służbie wracał do domu. Około godziny 15:00 jadąc samochodem zauważył mężczyznę, który poruszał się pojazdem marki Ford i wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Funkcjonariusz mając podejrzenia, że jest to osoba poszukiwana zawrócił i udał się za tym pojazdem. Na osiedlu Piastowskim, kiedy kierujący zaparkował policjant natychmiast podbiegł do niego i go zatrzymał. O tym fakcie powiadomił umundurowanych kolegów.

Po wylegitymowaniu okazało się, że policjant nie mylił się i doskonale zapamiętał wizerunek osoby poszukiwanej. Wobec 39-letniego mieszkańca Lublina wydany był nakaz sądowy celem osadzenia go w najbliższym zakładzie karnym lub areszcie śledczym. Mężczyzna poszukiwany był za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Teraz zgodnie z poleceniem Sądu zatrzymany trafił już do aresztu śledczego celem odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności.

K.K.

Powrót na górę strony