Aktualności

Lublin: Poszukiwany listem gończym wpadł podczas próby kradzieży

Data publikacji 03.04.2017

Za kradzież laptopa i usiłowanie kolejnego z terenu dwóch marketów odpowie 44-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas próby wyniesienia sprzętu, który ukrył pod kurtką. Jak się okazało, 44-latek poszukiwany był listem gończym przez sąd w Gdańsku za włamanie i ma do odsiadki ponad rok pozbawienia wolności. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

44-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany w minioną sobotę. Mężczyzna wpadł, bo próbował wynieść z marketu przy ul. Zana w Lublinie warty prawie 4 tys. zł. laptop. Chociaż skradziony sprzęt ukrył pod kurtką, został zauważony przez pracownika ochrony.

Policjanci zabrali sprawcę na komisariat. Tym mężczyzną okazał się 44-letni mieszkaniec Gdańska, w dodatku poszukiwany listem gończym przez tamtejszy sąd rejonowy .  Ma do odsiadki ponad 1 rok pozbawienia wolności za włamanie, którego się dopuścił na terenie swojego miejsca zamieszkania. Ponadto  ma do odbycia 9 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za niezapłacenie grzywny.

Policjanci z „czwórki” podczas przesłuchania 44-latka na komisariacie ustalili, że mężczyzna tego samego dnia okradł też podobny market w Puławach. Jego łupem padł również laptop o wartości 4.700 złotych.

Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

AK

Powrót na górę strony