Aktualności

Lublin: Rowerzyści uczestnikami wypadków

Data publikacji 03.04.2017

Do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów doszło wczorajszego dnia. Jadący ścieżką rowerową 14-latek próbując usunąć ze szprych kawałki krzaków, zderzył się z jadącym z naprzeciwka innym rowerzystą. 46-letni cyklista z obrażeniami trafił do szpitala. Z kolei pod Bełżycami pijany kierowca audi uderzył w jadące dwie rowerzystki. Obie cyklistki zostały zabrane do szpitala, ale na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 47-latek został osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

Słoneczna pogoda  sprawia, że na drogach i ścieżkach rowerowych można spotkać coraz większą liczbę miłośników jednośladów. Rowerzyści to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nie chronią ich ani kaski, pasy, czy poduszki powietrzne, dlatego tez w zderzeniu z pojazdem  to oni narażeni są na najbardziej poważne konsekwencje wypadków.

Niestety brak rozwagi i nieostrożność ze strony rowerzystów doprowadza często do wypadków. Tak było w przypadku zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie  na ścieżce rowerowej w rejonie ul. Osmolickiej w Lublinie. Jak ustalili policjanci, 14-letni cyklista podczas jazdy  ścieżką rowerową próbował usunąć kawałki uschniętych krzaków , które wplątały się w szprychy. W tym momencie zjechał na przeciwną stronę ścieżki i doprowadził do zderzenia się z jadącym z przeciwnego kierunku rowerzystą. 46-letni mężczyzna wskutek zderzenia upadł na chodnik. Mężczyzna z obrażeniami  został zabrany do szpitala. Obydwaj cykliści byli trzeźwi.

Do kolejnego wypadku doszło przed godz. 15.00 w m. Zagórze w gm. Bełżyce. Kierujący audi 47-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadące z przeciwnego kierunku dwie rowerzystki. Następnie samochód zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Rowerzystki w wieku 14 i 19  lat trafiły do szpitala. Młodsza z nich została wypisana do domu. W szpitalu z urazem kończyn pozostała natomiast starsza z cyklistek.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego audi. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Do dyspozycji prokuratury.

AK

Powrót na górę strony