Aktualności

Lublin: Kolejni zatrzymani za próbę wymuszenia haraczu

Data publikacji 06.04.2017

Kryminalni z komisariatu w Niemcach zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. W Sylwestra na terenie jednej z podlubelskich posesji czterej sprawcy przy pomocy kastetu i przedmiotu przypominającego broń zastraszyli właściciela prowadzonej firmy żądając kilkanaście tys. zł. haraczu. Jeszcze tego samego dnia w policyjną zasadzkę wpadł 39 i 52 latek. Teraz w ręce policjantów wpadło kolejnych dwóch sprawców: 43 i 53 latek. Wszyscy byli wielokrotnie karani za różne przestępstwa. Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce  w sylwestrowy poranek. Czterech mężczyzn weszło na teren jednej z posesji pod Lublinem, gdzie prowadzona była prywatna firma. Po wejściu do środka za pomocą kastetu oraz przedmiotu przypominającego broń zastraszyli znajdującą się tam osobę. W zamian za „spokój” i dalsze prowadzenie firmy zażądali kilkanastu tys. zł. haraczu. W przeciwnym razie zagrozili spaleniem firmowych pojazdów.

Napastnicy zażądali przekazania gotówki jeszcze tego samego dnia. Do spotkania miało dojść wieczorem pod jednym z marketów budowlanych w Lublinie.

O zdarzeniu kobieta powiadomiła Policję. Dalej cała akcja potoczyła się błyskawicznie.  Kryminalni z Komisariatu Policji w Niemcach wspólnie z policjantami z Lublina  zorganizowali zasadzkę pod jednym z marketów budowlanych w Lublinie.   W ręce mundurowych wpadł wówczas 39-latek i jego 52-letni wspólnik – mieszkańcy pow. krasnostawskiego i lubelskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Niedawno przyszedł czas na zatrzymanie kolejnych współsprawców przestępstwa. Policjanci ustalili ich personalia i od jakiegoś czasu „deptali” im po piętach. Mężczyźni ukrywali się przed organami ścigania.

Jeden z nich wpadł w ręce stróżów prawa w nocy w centrum miasta. Na widok patrolu rzucił się do ucieczki, jednak bezskutecznie. W chwili zatrzymania 43-latek posiadał przy sobie metalową łapkę -narzędzie służące do dokonywania włamań. Czwarty ze sprawców – 53-latek  także wpadł w Lublinie na jednej z ulic.

Doprowadzeni do prokuratury mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Wszyscy podejrzani byli  wielokrotnie notowani i karani. Wobec pierwszych zatrzymanych mężczyzn został przedłużony tymczasowy areszt. Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

AK

 

Powrót na górę strony