KWP: Nietypowe kontrole drogowe
Policjanci ruchu drogowego KWP w Lublinie zachęcają do korzystania z aplikacji mobilnej „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi podczas kontroli drogowych wręczają ulotki przygotowane prze MSWiA, które zawierają opis tych narzędzi. Dzięki nim kontakt z Policją jeszcze nigdy nie był tak prosty. Za pomocą aplikacji mobilnej „Moja Komenda” szybko znajdziemy informacje umożliwiające odnalezienie naszego dzielnicowego oraz najbliższej jednostki Policji.
W promocję mobilnej aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Mundurowi podczas każdej kontroli drogowej zachęcali do korzystania z tych narzędzi. W trakcie nich rozdawali ulotki przygotowane przez MSWiA.
W każdej z nich, z jednej strony zawarty jest opis aplikacji „Moja Komenda”. Dzięki tej bezpłatnej aplikacji każdy może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z systemem Android oraz iOS.
Z kolei z drugiej strony ulotki opisana jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Cieszy ona się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Jest to narzędzie, które zachęca ludzi do reagowania, zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy ich miejsca zamieszkania, czy miejsca pracy. Taka aktywność i zaangażowanie społeczeństwa powodują możliwość włączenia się w ogólny system poprawy bezpieczeństwa. To doskonała forma dialogu mieszkańca z policjantem. Narzędzie to pozwala na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.
Na Lubelszczyźnie KMZB zaczęła funkcjonować 14 września ub. r. Od tego czasu zostało wprowadzonych blisko 13 tys. zgłoszeń. Najwięcej zgłoszeń w naszym województwie dotyczy nieprawidłowego parkowania – około 3,5 tys. Kolejno - przekraczania dozwolonej prędkości - ponad 3300 zgłoszeń. Następnie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, prawie 2800 zgłoszeń. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.
Przypominamy KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112,
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.85 MB)