Lublin: Okradł pacjentkę w szpitalu, usłyszał zarzuty
Policjanci z II komisariatu zatrzymali 40-latka, który kilka tygodni temu w jednym z lubelskich szpitali zakradł się do jednej z sal i okradł pacjentkę. Z torebki zabrał portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Złodziej wypłacił łącznie 5 tys. zł. Sprawca nie pozostał bezkarny, bowiem kryminalni wpadli na jego trop dzięki szczegółowym analizom zabezpieczonych nagrań z monitoringu. 40-latek już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Z przyjętego na II komisariacie zgłoszenia wynikało, że do kradzieży doszło 19 marca b.r. Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynikało, że w tym czasie była pacjentką jednego z lubelskich szpitali. Kiedy na chwilę wyszła z sali, wykorzystał to złodziej, który niepostrzeżenie zakradł się i zaczął plądrować jej torebkę.
Łupem kradzieży padł portfel z zawartością dokumentów i karty bankomatowej. Jak się okazało, złodziej bardzo szybko zrobił sobie z niej użytek, bowiem kilkukrotnie wypłacił z bankomatów pieniądze. Jego łupem padło łącznie 5 tys. zł.
Niespełna 3 tygodnie potrzebowali policjanci kryminalni z „dwójki” by ustalić personalia sprawcy kradzieży. Szczegółowa analiza zabezpieczonych zapisów kamer z różnych miejsc w Lublinie pozwoliła im wytypować sprawcę. Wszystko wskazywało na to, że jest nim 40-letni mieszkaniec Lublina, notowany w przeszłości za przestępstwa przeciwko mieniu.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił na komisariat. Już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci przy okazji apelują, aby zachować czujność i pilnować swojej własności – zwłaszcza torebek, portfeli, telefonów i dokumentów w wielu codziennych sytuacjach. Niestety, często potwierdza się powiedzenie, że "okazja czyni złodzieja". Dlatego musimy zdać sobie sprawę, że w każdym przypadku pozostawienie bez nadzoru swojego mienia, zwłaszcza tego droższego, to dla złodzieja znaczne ułatwienie. Zatem zadbajmy o jego właściwe zabezpieczenie.
AK