Komenda Miejska Policji w Lublinie - dostępność

Dostępność architektoniczna

Główna siedziba Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, w której interesanci mogą załatwić sprawy znajduje się na ulicy Północnej 3 w Lublinie. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz numerem na ogrodzeniu oraz tablicą informacyjną na gmachu budynku.

Do wejścia głównego prowadzą schody. Przy schodach do wejścia głównego, po prawej stronie znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością, w tym osób poruszających się na wózku. Drzwi główne otwierają się automatycznie.

W hallu głównym znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego i biuro przepustek. Biuro przepustek znajduje się po lewej stronie od wejścia. Punkt ten jest dostosowany do obsługi osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózku inwalidzkim. Personel biura przepustek nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. Przy biurze przepustek znajduje się aparat telefoniczny, umożliwiający połączenie z wybranym policjantem lub pracownikiem Policji. Również w hallu głównym po lewej stronie od wejścia znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ze względów prawnych interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z biura przepustek i poruszają się po terenie komendy w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika (osoby wprowadzającej). Przejście z biura przepustek do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Do dalszych części obiektu prowadzą dwie klatki schodowe znajdujące się na końcach korytarza. Na wprost od drzwi wejściowych znajdują się dwie windy. Kabiny wind są dostosowane do korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne. Przyciski w windach w informacje w alfabecie Braille’a. Dodatkowo słyszane są komunikaty głosowe.

Interesanci mogą być obsłużeni w pokojach przyjęć interesantów, które znajduje się po prawej stronie biura przepustek. Dostęp do pomieszczenia do obsługi interesantów jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózku.

Przed budynkiem, na parkingu od ulicy Północnej wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.

Połączenie z Policją z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online jest także możliwe poprzez połączenie wideo przez internet z dowolnego urządzenia i miejsca. Usługa tłumacza jest dostępna w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.

Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, przejdź do strony euslugi.policja.pl

Powrót na górę strony