Znakowanie rowerów

Znakowanie rowerów

Pamiętaj, że nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Doświadczenie pokazuje jednak, że możesz w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży roweru, części czy tez jego wyposażenia .

Oto kilka rad jak uchronić swój rower przed kradzieżą:

nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia w miejscach publicznych np. przed sklepem, na ulicy itp.,

zaopatrz się w solidne zabezpieczenie,

nie zostawiaj roweru na klatkach schodowych,

trzymając rower w piwnicy, wózkowni, na balkonie upewnij się, że jest tam bezpieczny,

z pozostawionego roweru zdejmij wyposażenie dodatkowe : licznik, lampki bateryjne,koszyk,

w przypadku konieczności pozostawienia roweru w miejscu publicznym wybieraj miejsca oświetlone, znajdujące się w miarę możliwości w zasięgu kamer monitoringu miejskiego.

 

OZNAKUJ SWÓJ ROWER – W PRZYPADKU KRADZIEŻY ŁATWIEJ BĘDZIE GO ODZYSKAĆ.

Informujemy, że z myślą o zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta Lublin oraz Powiatu Lubelskiego  Komenda Miejska Policji w Lublinie w ramach realizacji programu prewencyjnego „Grawer” dysponuje urządzeniami do znakowania rowerów, które są wykorzystywane w działaniach zabezpieczających rowery przed kradzieżą.Rower jest znakowany poprzez mechaniczne wybicie na ramie kodu.

Wszystkich zainteresowanych oznakowaniem swoich jednośladów zapraszamy z dowodem osobistym, fakturą zakupu roweru lub paragonem i kartą gwarancyjną (dzieci pod opieką przedstawiciela ustawowego).

Znakowania przeprowadzają dzielnicowi Komisariatów Policji podległych KMP   w Lublinie. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu z dzielnicowym komisariatu właściwego dla miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej oznakowaniem roweru. Telefony służbowe dzielnicowych umieszczone są na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji  w Lublinie. Akcje znakowania rowerów przeprowadzane są w miarę możliwości również podczas festynów osiedlowych.O terminach i miejscu festynu, w którym uczestniczyć będą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lublinie można dowiadywać się pod numerami telefonu 47 811  50 42,  47 811  53 30 .

 

Powrót na górę strony