Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zainstaluj aplikację „Kwarantanna domowa”!
Tylko wczoraj w Lublinie i w powicie lubelskim poddanych kwarantannie było około 14 tysięcy osób. Przypominamy, że w tej sytuacji osoba ma zakaz opuszczania miejsca odbywania kwarantanny. Dodatkowo jest zobowiązana do zainstalowania i używania aplikacji „Kwarantanna domowa”. Osoby, niestosujące się do tego obowiązku narażają się na konsekwencje karne.
Dodano: 05.11.2021 -
Kolejna ofiara oszustwa „na pracownika banku”
60-letnia mieszkanka Lublina straciła 24 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła, że ktoś włamał się na jej rachunek bankowy i chce zaciągnąć kredyt. By zapobiec przestępstwu, miała przesłać pieniądze za pośrednictwem kodów BLIK na tymczasowe konto. Policjanci poszukują oszustów oraz apelują o rozsądek i rozwagę przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych.
Dodano: 05.11.2021 -
30-latek zatrzymany za uprawę i posiadanie narkotyków
Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową oraz operacyjni z 6. komisariatu zatrzymali 30-latka. Mieszkaniec Lublina odpowie za posiadanie narkotyków i uprawę konopi. Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzn zabezpieczono blisko 50 gramów marihuany i 9 krzaków konopi.
Dodano: 05.11.2021 -
Zdradziły go pozostawione ślady
Zarzuty 6 włamań do mieszkań usłyszał 20-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wpadł po dwóch latach zdarzeń, dzięki zabezpieczonym na miejscu śladom biologicznym. Kradł pieniądze, biżuterię oraz wartościowe sprzęty. Łączne straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Dodano: 05.11.2021